7 luty 2021 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
7 lutego 2021 r.

1. W czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dzień ten został ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75. rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby. Zachęcam, abyśmy w czwartek pomogli chorym z własnych rodzin, sąsiedztwa, naszych wiosek przybyć do kościoła. Podczas Eucharystii udzielę sakramentu chorych.
  2. Dnia 12 lutego (piątek) przypada w naszej parafii dzień Adoracji wieczystej. Zapraszam do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w następującym porządku: Stare Jaroszowice od g.. 15.30 wystawienie NS, potem o g. 16.00 Eucharystia. Natomiast w Żeliszowie o g. 17.00 Eucharystia a po wystawienie NS.
  3. Sobota jako trzynasty dzień miesiąca to Dzień Fatimski w naszej parafii. O godz. 9.00 Eucharystia, przed nią tzn. o godz. 8.30 różaniec fatimski. Zapraszam wszystkich czcicieli nabożeństw fatimskich.
  4. Zapraszam rodziców i dzieci komunijne klasy III na spotkanie w czwartek o godz. 17.00 Eucharystia, a potem spotkanie. Proszę, aby nikogo nie zabrakło.
  5. Zachęcam do obejrzenia projektu nowego kamiennego ołtarza, który będzie zrobiony w naszej świątyni.
  6. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  7. Dziękuję za ofiary złożone na kamienny ołtarz i ambonę.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  9. W tym tygodniu Kościoła nie sprzątamy. Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii