31 stycznia 2021 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
31 stycznia 2021 r.

  1. Dziś przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest on okazją do modlitwy za tych, którzy zapewniają ludziom trędowatym schronie i ratunek w ośrodkach prowadzonych dla nich w krajach misyjnych.
  2. We wtorek, 2 lutego będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego, które jednocześnie jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. W tym dniu wspieramy ofiarą do puszek zakonny klauzurowe w naszej diecezji. Mszę święte: Stare Jaroszowiceo godz. 16.00 i Żeliszów o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, czyli dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii. Jest również I piątek miesiąca i możliwość do spowiedzi (SJ -g. 15.45; Żeliszów- g. 16.45). A także I sobota miesiąca, tj. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 9.00 na którą zapraszam wszystkie Matki Różańcowe oraz odwiedziny chorych od godz. 10.30.
  4. Zachęcam do obejrzenia projektu nowego kamiennego ołtarza, który będzie zrobiony w naszej świątyni.
  5. Składam podziękowanie Róży Matki Bożej Częstochowskiej za ofiarę na ołtarz w kwocie 600 zł oraz na WSD w kwocie 160 zł. Bóg zapłać za ten dar serca!
  6. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  7. Dziękuję za ofiary złożone na kamienny ołtarz i ambonę.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  9. Dziękuję za posprzątanie Kościoła. W tym tygodniu nie sprzątamy.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii