31 maja 2020 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ
ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31 czerwca 2020 r.

1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Prośmy Ducha Bożego o potrzebne dary dla Nas, naszych rodzin i całej parafii. W Liturgii kończy się okres Wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek. Zapraszam na Eucharystię o godz. 17.00i nabożeństwo czerwcowe.

2. Zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w najbliższy wtorek na krótkie spotkanie po wieczornej Eucharystii, czyli godz. 17.30 w Żeliszowie.

3. W tym tygodniu przypadają I czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania i za powołanych. Spotkanie młodzieży bierzmowanej na wieczornej Eucharystii. Także I piątek miesiąca – spowiedź (SJ -g. 15.45; Żeliszów- g. 16.45). Przypada również I sobota miesiąca z Eucharystią o godz. 9.00 na którą zapraszam wszystkie Matki i Ojców Różańcowych. Odwiedziny chorych w tym tygodniu w piątek od godz. 10.00. Proszę o poinformowanie i przygotowanie chorych naszej parafii.

4. Składam serdeczne podziękowanie i staropolskie Bóg Zapłać dla Pana Zbigniewa KORCZOWSKIEGO z małżonką z Bolesławca za ufundowanie nowych drzwi w naszej świątyni, a także przyszłościową renowację drzwi głównych.

5. Powstała strona internetowa naszej parafii (parafia.zeliszow.pl) Dziękuję za pomoc w utworzeniu tej strony i zapraszam do zapoznania się z nią.

6. Zachęcam wszystkich do lektury prasy katolickiej.

7.  Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

8. Dziękuję za posprzątanie Kościoła. W tym tygodniu Kościoła nie sprzątamy.

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii