24 maja 2020 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ
WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 24 maja 2020 r.

1. Dziś Wniebowstąpienie Pańskie, natomiast za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy czas Wielkanocny.

2. W piątek pożegnaliśmy ks. kan. Romualda Glapę. Wyrażam swoje podziękowanie za modlitwę i pomoc wielu osobom w organizacji uroczystości pogrzebowych. Dziękuję także za zamówione Msze Święte za ks. Romualda. Dnia 19 czerwca zostanie odprawiona Eucharystia w 30-ty dzień po śmierci od wszystkich parafian. Pozostałe Msze Święte od parafian z Ustronia i Żeliszowa będą odprawiane systematycznie w okolicach 19-tego każdego miesiąca do końca roku oraz w tym tygodniu i w listopadzie. Zapraszam do wspólnej modlitwy, która niech będzie wyrazem naszego podziękowania.

3. We wtorek przypada Dzień Matki, wszystkim dzieciom przypominam o tym wyjątkowym dniu i zapraszam do wspólnej modlitwy.

4. Składam serdeczne podziękowanie i staropolskie Bóg Zapłać dla Pana Zbigniewa KORCZOWSKIEGO z małżonką z Bolesławca za ufundowanie nowych drzwi w naszej świątyni, a także przyszłościową renowację drzwi głównych.

5.  Powstała strona internetowa naszej parafii (parafia.zeliszow.pl) Dziękuję za pomoc w utworzeniu tej strony i zapraszam do zapoznania się z nią.

6. Zachęcam wszystkich do lektury prasy katolickiej.

7.  Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

8. Proszę  w tym tygodniu o posprzątanie naszej świątyni następujące osoby..

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii