9 stycznia 2022 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO
9 stycznia 2022 r.

  1. Dzisiejsza Niedziela po Objawieniu Pańskim to Święto Chrztu Pańskiego. Na Mszach Świętych błogosławimy przyniesioną wodę, aby nią pokropić mieszkanie i napełnić domowe kropielnice, z których korzystamy przed wyjściem z domu.
  2. Pięknie dziękuję wszystkim mieszkańcom Żeliszowa i Starych Jaroszowic za wspólne kolędowanie. Zebraliśmy kwotę 4000 zł w Żeliszowie i 3940 zł w SJ. Całą kwotę przeznaczamy na nowe nagłośnienie w naszej parafii. Zachęcam mieszkańców Ustronia do wspólnego kolędowania.
  3. W najbliższych dniach zapraszam na wieczorną Eucharystię, do wspólnej modlitwy za rodziny z poszczególnych numerów naszej miejscowości:
    Wtorek – Żeliszów nr 41-60;  Środa – Żeliszów nr 61-80;   Czwartek – Żeliszów nr 81-100; Piątek – Żeliszów nr 101-120;  Sobota – Żeliszów nr 121-139; Środa – Stare Jarosz. nr 21-40;  Plan modlitw za rodziny naszej parafii jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej (parafia.zeliszow.pl). Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na ubezpieczenie Kościoła i nowe profesjonalne nagłośnienie.
  1. Czwartek to Dzień Fatimski w naszej parafii. O godz. 16.30 różaniec fatimski, a po nim Eucharystia o stałej porze. Zapraszam wszystkich czcicieli nabożeństw fatimskich.
  2. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  4. W tym tygodniu Kościoła nie sprzątamy.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii