9 sierpnia 2020 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
 – 9 sierpnia 2020 r.

 1. Z godnie z zapowiedzią przeżywamy dzisiaj niedzielę z adoracją Najświętszego Sakramentu, którą ofiarujmy o trzeźwość narodu, a szczególnie młodzieży.
 2. W czwartek przypada Dzień Fatimski w naszej parafii. O godz. 17.00 Eucharystia, przed nią tzn. o godz. 16.30 różaniec fatimski oraz procesja dookoła Kościoła. Zapraszam wszystkich czcicieli nabożeństw fatimskich.
 3. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i święto Wojska Polskiego. Zapraszam na Eucharystię w porządku niedzielnym, a także wszystkich żołnierzy w mundurach na sumę za Ojczyznę o godz. 12.00.
 4. Dożynki w naszej parafii w tym roku odbędą się w Żeliszowie w niedzielę 23.08 godz. 12.00. Natomiast w Starych Jaroszowicach w niedzielę 6.09 godz. 10.30. Serdecznie zapraszam do wspólnego dziękczynienia za Boże dary i płody ziemi.
 5. W najbliższych dniach odbędzie się zbiórka funduszy na Mszę Świętą Dożynkową i potrzeby naszej parafii. Dziękuję za każdą ofiarę, którą przeznaczamy na potrzeby naszego Kościoła.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i pogłębiana wiedzy religijnej. Do nabycia jest tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
 7. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. Dziękuję za posprzątanie Kościoła. W tym tygodniu proszę o pomoc ślubników.
 9. Zapowiedzi przedślubne:
 • Damian KORECKI, Grzegorza i Angeliki, rzym-kat, kawaler
 • Katarzyna ZIEMBIKIEWICZ, c. Romana i Marzeny, rzym-kat, panna  (zap. II)

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii