8 sierpnia 2021 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
– 8 sierpnia 2021 r.

 1. Trwa miesiąc sierpień, czas modlitw o trzeźwość narodu. Za tydzień Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i święto Wojska Polskiego. Zapraszam na Eucharystię w porządku niedzielnym.
 2. Przypominam, że wczoraj rozpoczęła się Peregrynacja obrazu Świętego Józefa w naszym dekanacie. Zachęcam do zapoznania się z programem.
 3. W piątek przypada Dzień Fatimski w naszej parafii. O godz. 17.00 Eucharystia, przed nią tzn. o godz. 16.30 różaniec fatimski oraz procesja dookoła Kościoła. Zapraszam wszystkich czcicieli nabożeństw fatimskich.
 4. Dożynki w naszej parafii w tym roku odbędą się w Żeliszowie i Starych Jaroszowicach w niedzielę dnia 5 września. Serdecznie zapraszam do wspólnego dziękczynienia za Boże dary i płody ziemi.
 5. Dziękuję za ofiary na Caritas, tj. pomoc powodzianom w kwocie 260 zł.
 6. Dziękuję Matkom Różańcowym z Róży MB Niepokalanego Poczęcia, MB Częstochowskiej, MB Różańcowej i p. Stanisławie za ofiarę 600 zł. na stojak i chorągwie do naszego kościoła. Wielkie Bóg zapłać za ten gest.
 7. Diecezjalny dzień skupienia i pielgrzymka do Sanktuarium Wieczernika w Winowie dla Rodzin SZENSZTACKICH. Informacje w gablocie.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i pogłębiana wiedzy religijnej. Do nabycia jest tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
 9. Serdecznie dziękuję za ofiary na nowy ołtarz i zapraszam wszystkich parafian do włączenia się w to dzieło.
 10. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. Dziękuję za posprzątanie Kościoła. W tym tygodniu Kościoła nie sprzątamy.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

                            Proboszcz Parafii