31 październik 2021 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 31 października   2021 r.

 1. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Po każdej Eucharystii modlitwa i poświęcenie nagrobków, natomiast po Sumie procesja po parafialnym cmentarzu do 4 stacji z modlitwą różańcową za naszych zmarłych. O godz. 15.00 w godzinie Bożego Miłosierdzia koronka i poświęcenie grobów na cmentarzu komunalnym. Tego dnia wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne.
 2. Wtorek 2 listopada to Wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Mszę Święte Ż – godz. 9.00, 17.00 ; SJ – 16.00. Zapraszam wszystkich do modlitewnego przeżywania tych wyjątkowych dni i zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych. Zachęcam do najpiękniejszego daru dla zmarłych tego dnia w Mszy Św. zbiorowej.
 3. Dziś i jutro już tradycyjnie przy naszych Kościołach wspomagamy akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” czyli ratowania grobów na wschodzie. Wszystkim ofiarodawcom za dobroć Bóg zapłać.
 4. Karty wypominkowe wrzucamy tylko do skrzynki na bocznym ołtarzu. Proszę
  o czytelne wypełnienie i dokładne zaznaczenie numeru. Modlitwy wypominkowe za drogich nam zmarłych rozpoczniemy dnia 3 listopada. Ofiary przy tej okazji przeznaczymy na potrzeby Kościoła. Za hojność i zrozumienie serdecznie dziękuję. Czyste formularze znajdują się w koszyku.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, czyli dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii i spotkanie młodzieży do bierzmowania. Jest również I piątek miesiąca i możliwość do spowiedzi (SJ -g. 15.45; Żeliszów- g. 16.45).
  A także I sobota miesiąca, tj. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 9.00. Tego dnia odwiedziny chorych od godz.. 10.30 wg. stałego porządku.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 7. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. Dziękuję za ofiary na kamienny ołtarz i ambonę.
 9. Dziękuję za posprzątanie Kościoła. W tym tygodniu Kościoła nie sprzątamy.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii