25 lipca 2021 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
– 25 lipca 2021 r.

  1. Z wielką radością i satysfakcją informuję, że mamy nowy ołtarz w prezbiterium. Dziękuję za pomoc panom, którzy pomogli w montażu piaskowca i morawicy. W najbliższych dniach ołtarz będzie jeszcze impregnowany. Teraz przystępujemy do projektu i realizacji nowej ambony. Serdecznie dziękuję za ofiary na ten piękny ołtarz i zapraszam wszystkich parafian do włączenia się w to dzieło.
  2. W tym tygodniu podpisujemy umowę o dotację z Urzędu Marszałkowskiego na renowację zabytkowej chrzcielnicy. To kwota 9 tyś zł, co stanowi 50% kosztorysu. Z Bożą pomocą uzbierać musimy drugą cześć potrzebnej kwoty, aby cieszyć się kolejnym etapem prac remontowych.
  3. Dziś po każdej Eucharystii modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów. Wszystkich zmotoryzowanych serdecznie zapraszam. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na Eucharystię, dn. 29.07.2021 g. 17.00 (czwartek) za wszystkich kierowców i podróżujących.
  4. Także dzisiaj ok. 15.30 obok Domu Ludowego gościć będziemy pielgrzymów ze Zgorzelca. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu poczęstunku Kole Gospodyń Wiejskich z Panią Sołtys na czele.
  5. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę w dniach 29.07—07.08. Informacje w gablocie.
  6. 6. Zachęcam wszystkich do lektury prasy katolickiej.
  7. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  8. Proszę w tym tygodniu o posprzątanie naszej świątyni następujące osoby..
  9. Zapowiedzi przedślubne:
  • Daniel MOCNY, s. Adolfa i Krystyny, rzym-kat, kawaler

Anita LISAK, c. Zygmunta i Genowefy, rzym-kat, panna        (zap. III)

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii