5 września 2021 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
– 5 września 2021 r.

 1. Dziś dożynki w naszej Parafii. Dziękuję wszystkim za przygotowanie tej uroczystości i wszelką pracę związaną z tym wydarzeniem. Dziękuję również Dyrektorowi Szkoły Pijarów o. Markowi za obecność, Słowo Boże i wspólną modlitwę. Dziękuję także wszystkim mieszkańcom naszej parafii za ofiary (Ustronie i Żeliszów- 5760zł; Stare Jaroszowice– 2400 zł). Każdą ofiarę przeznaczamy na chrzcielnicę w Żeliszowie i nagłośnienie w kościele filialnym.
 2. Dziś również Dzień Solidarności z Afgańczykami możemy wspomóc do puszki akcję Caritas dla poszkodowanych chrześcijan. Dziękuję za dar serca.
 3. Zachęcam wszystkich do duchowego przygotowania do beatyfikacji Sług Bożych: kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Czackiej, która odbędzie się za tydzień tj. 12 września w Warszawie. Nowenna przed tym wielkim świętem wiary po każdej wieczornej Eucharystii. Zapraszam serdecznie.
 4. W środę 8.09 Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, tak więc zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. Zapraszam rodziców i dzieci klasy I, II, III SP, które rozpoczną przygotowania do Sakramentu I Komunii Świętej na Mszę Świętą w niedzielę o godz. 12.00.
  Obecność obowiązkowa, niech nikogo nie zabraknie.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i pogłębiana wiedzy religijnej. Do nabycia jest tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
 7. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. Dziękuję za posprzątanie Kościoła. W tym tygodniu Kościoła nie sprzątamy.
 9. Zapowiedzi przedślubne:
 • Maciej Jakub WANIAK, s. Wojciecha i Małgorzaty, rzym-kat, kawaler

Karolina Helena BOROWSKA, c. Jana i Edyty, rzym-kat, panna                (zap. I)

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii