5 lutego 2023 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

5 lutego 2023 r.

  1. Za tydzień przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dzień ten został ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75. rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby. Zachęcam, abyśmy w niedzielę pomogli chorym z własnych rodzin, sąsiedztwa, naszych wiosek przybyć do kościoła. Podczas Eucharystii udzielę sakramentu chorych.
  2. Także za tydzień przypada w naszej parafii dzień Adoracji wieczystej. Zapraszam do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w następującym porządku: Żeliszowie o g. 9.00 Eucharystia, a po wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec do godz. 12.00. Zachęcam wszystkich, a szczególnie grupy parafialne do osobistej adoracji Pana Jezusa.
  3. Pięknie dziękuję wszystkim mieszkańcom Ustronia za wspólne kolędowanie. Zebraliśmy kwotę: 2440 zł. Dzięki temu spłaciliśmy pompę ciepła na plebanii. Serdeczne dziękuję wszystkim ofiarodawcom i kolędującym.
  4. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej zaprasza na Rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej organizowane w Legnicy – ul. Jana Pawła II nr 1. Odbędą się one w następującym terminie: 10-12 lutego 2023 roku – młodzież szkół średnich oraz studenci.
  5.  Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  2. Dziękuję za posprzątanie naszego Kościoła. W tym tygodniu nie sprzątamy.

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii