4 września 2022 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
– 4 września 2022 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę miesiąca września z adoracją Najświętszego Sakramentu, którą ofiarujmy w intencji dzieci i młodzieży na rozpoczęty nowy rok szkolny i katechetyczny.
  2. Dziękuję wszystkim za przygotowanie uroczystości dożynkowych na szczeblu gminnym w minionym tygodniu, za wszelką pracę związaną z tym wydarzeniem. Dziękuję również za upieczenie i sprzedaż ciasta (Żeliszów i Ustronie kwota – 2500 zł, ceramika – 400 zł, Stare Jaroszowice – 1800 zł.) Dziękuję także wszystkim mieszkańcom naszej parafii za ofiary (Ustronie – 2090 zł; Żeliszów- 3820 zł; Stare Jaroszowice– 1500 zł). Tegoroczne ofiary przeznaczamy na montaż pompy ciepła w domu parafialnym. Wszystkim ofiarodawcą serdecznie dziękuję za wsparcie!
  3. W czwartek 8.09 Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, tak więc zapraszam do wspólnej modlitwy.
  4. Zapraszam rodziców i dzieci klasy I, II, III SP, które rozpoczną przygotowania do Sakramentu I Komunii Świętej na Mszę Świętą w niedzielę o godz. 12.00. Obecność obowiązkowa, niech nikogo nie zabraknie.
  5. Przypominam również o spotkaniach młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, a przede wszystkim obowiązkowym uczestnictwie w niedzielnej Eucharystii.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i pogłębiana wiedzy religijnej. Do nabycia jest tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  8. W tym tygodniu Kościoła nie sprzątamy.

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

   Proboszcz Parafii