4 lutego 2024 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

4 lutego 2024 r.

  1. Za tydzień przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dzień ten został ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75. rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby. Zachęcam, abyśmy w niedzielę pomogli chorym z własnych rodzin, sąsiedztwa, naszych wiosek przybyć do kościoła. Podczas Eucharystii udzielę sakramentu chorych.
  2. Także za tydzień 12 lutego przypada w naszej parafii dzień Adoracji wieczystej. Zapraszam do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcam wszystkich, a szczególnie grupy parafialne do osobistej adoracji Pana Jezusa.
  3. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w czwartek na Eucharystii o 17.00, potem krótkie spotkanie formacyjne.
  4. Składam podziękowanie Kole Gospodyń Wiejskich za ofiarę w kwocie 1000 zł na spłatę fotowoltaiki oraz Róży z Ustronia za ofiarę na WSD w kwocie 180 zł. Bóg zapłać!
  5. Serdecznie dziękuję za ofiary na nową inwestycję fotowoltaiczną i zapraszam wszystkich parafian do włączenia się w to dzieło.
  6. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  8. Dziękuję za posprzątanie naszego Kościoła. W tym tygodniu nie sprzątamy.

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii