30 stycznia 2022 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
30 stycznia 2022 r.

  1. Dziś przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest on okazją do modlitwy za tych, którzy zapewniają ludziom trędowatym schronie i ratunek w ośrodkach prowadzonych dla nich w krajach misyjnych.
  2. W środę, 2 lutego będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego, które jednocześnie jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. W tym dniu wspieramy ofiarą do puszek zakonny klauzurowe w naszej diecezji. Mszę święte: Stare Jaroszowice o godz. 16.00 i Żeliszów o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, czyli dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii. Jest również I piątek miesiąca i możliwość do spowiedzi (SJ -g. 15.45; Żeliszów- g. 16.45). A także I sobota miesiąca, tj. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 9.00 na którą zapraszam wszystkie Matki i Ojców Różańcowych oraz odwiedziny chorych od godz. 10.30.
  4. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej zaprasza na Rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej organizowane w WSD DL – ul. Jana Pawła II nr 1 w Legnicy. Odbędą się one w następujących terminach: 28-30 stycznia 2022 r. – dla klas VI-VIII – SP; 11-13 lutego 2022 r. – dla szkół średnich.
  1. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  2. Dziękuję za ofiary złożone na nowe nagłośnienie.
  3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  4. W najbliższą sobotę o posprzątanie naszego Kościoła proszę następujące rodziny..

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii