30 października 2022 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

30 października  2022 r.

  1. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Po każdej Eucharystii modlitwa i poświęcenie nagrobków, natomiast po Sumie procesja po parafialnym cmentarzu do 4 stacji z modlitwą różańcową za naszych zmarłych. O godz. 15.00 w godzinie Bożego Miłosierdzia koronka i poświęcenie grobów na cmentarzu komunalnym. Tego dnia wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne.
  2. Środa 2 listopada to Wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Mszę Święte Ż – godz. 9.00, 17.00 ; SJ – 16.00. Zapraszam wszystkich do modlitewnego przeżywania tych wyjątkowych dni i zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych. Zachęcam do najpiękniejszego daru dla zmarłych tego dnia w Mszy Św. zbiorowej.
  3. Urząd Gminy Bolesławiec zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców gminy o zgłaszanie zapotrzebowania na węgiel. Najlepiej dokonać tego telefonicznie w godzinach urzędowania.
  4. Karty wypominkowe wrzucamy tylko do skrzynki na bocznym ołtarzu. Proszę o czytelne wypełnienie i dokładne zaznaczenie numeru. Modlitwy wypominkowe za drogich nam zmarłych rozpoczniemy dnia 3 listopada. Ofiary przy tej okazji przeznaczymy na potrzebyKościoła. Za hojność i zrozumienie serdecznie dziękuję. Czyste formularze znajdują się w koszyku.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, czyli dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii i spotkanie młodzieży do bierzmowania. Jest również I piątek miesiąca i możliwość do spowiedzi (SJ -g. 15.45; Żeliszów- g. 16.45). A także I sobota miesiąca, tj. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 9.00. Tego dnia odwiedziny chorych od godz.. 10.30 wg. stałego porządku.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  7. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  8. Dziękuję za posprzątanie Kościoła. W tym tygodniu Kościoła nie sprzątamy.

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii