30 kwietnia 2023 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ
WIELKANOCNĄ – 30 kwietnia  2023 r.

 

  1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Serdecznie wszystkich zachęcam do modlitwy w tej intencji. Zawsze powinniśmy prosić Pana, „aby posłał robotników na żniwo swoje”, a szczególnie winniśmy to zrobić w tym czasie.
  2. Od jutra rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony NMP. Codziennie przez cały maj odprawiać będziemy nabożeństwa o godz. 17.00. Zapraszam na wspólną modlitwę.
  3. W środę przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, a także dzień modlitwy za Ojczyznę. Msze Święte wg niedzielnego porządku.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, czyli dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii. Jest również I piątek miesiąca i możliwość do spowiedzi (SJ -g. 15.45; Żeliszów- g. 16.45) Tego dnia zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Także I sobota miesiąca, tj. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 9.00 na którą zapraszam wszystkie Matki i Ojców Różańcowych oraz odwiedziny chorych od godz. 10.30.
  5. Zapraszam rodziców i dzieci komunijne klasy III na spotkanie w piątek o godz. 17.00 Eucharystia, a potem spotkanie. Proszę, aby nikogo nie zabrakło.
  6. Zachęcam wszystkich do lektury prasy katolickiej.
  7. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  1. W tym tygodniu Kościoła nie sprzątamy.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii