29 sierpnia 2021 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
– 29 sierpnia 2021 r.

 1. Za tydzień odbędą się Dożynki w naszej parafii w kościele w Żeliszowie i Starych Jaroszowicach. Zapraszam do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za wszelkie dary. Gościć będziemy o. Marka Kudacha, Dyrektora Szkoły Zakonu Pijarów z Bolesławca.
 2. Dziękuję za zbiórkę funduszy na Mszę Świętą Dożynkową i potrzeby naszej parafii mieszkańcom Ustronia (kwota 1525 zł), Starych Jaroszowicach (2400 zł). Dziś w godzinach popołudniowych zbiórka w Żeliszowie. Bóg zapłać za ofiary i zbierającym.
 3. W środę rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież oraz nauczycieli, katechetów, a także rodziców i dziadków na Eucharystię
  o godz. 8.00.
  Możliwość spowiedzi od godz. 7.40.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, czyli dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii. Jest również I piątek miesiąca i możliwość do spowiedzi (SJ -g. 15.45; Żeliszów- g. 16.45). Także I sobota miesiąca, tj. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 9.00 na którą zapraszam wszystkie Matki Różańcowe oraz odwiedziny chorych od godz. 10.30. Proszę o poinformowanie i przygotowanie chorych.
 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i pogłębiana wiedzy religijnej. Do nabycia jest tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
 6. Serdecznie dziękuję za ofiary na nowy ołtarz i zapraszam wszystkich parafian do włączenia się w to dzieło.
 7. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. Zapowiedzi przedślubne:
 • Mateusz Marek KOSYK, s. Mariana, rzym-kat, kawaler

Ewelina Jadwiga CHMIEL, c. Ryszarda, rzym-kat, panna        (zap. III)

 • Wojciech STAWINOGA, rzym-kat, kawaler

Joanna BEDNAREK, rzym-kat, panna                                          (zap. III)

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii