28 sierpnia 2022 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
– 28 sierpnia 2022 r.

 

  1. Dziś o godz. 14.00 Dożynki Gminno-parafialne w naszej parafii w Żeliszowie na boisku szkolnym (informacje na plakacie). Nie ma Mszy o godz. 12.00. Natomiast w Starych Jaroszowicach w niedzielę dnia 4 września. Serdecznie zapraszam do wspólnego dziękczynienia za Boże dary i płody ziemi.
  2. Zwracam się wielką prośbą o pomoc w pieczeniu ciast na dożynki. Proszę, aby każda Pani wspomogła nasze stoisko swoim wypiekiem. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby parafii. Bardzo dziękuję za pomoc.
  3. W czwartek rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież oraz nauczycieli, katechetów, a także rodziców i dziadków na Eucharystię o godz. 8.00. Możliwość spowiedzi od godz. 7.40.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, czyli dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii. Jest również I piątek miesiąca i możliwość do spowiedzi (SJ -g. 15.45; Żeliszów- g. 16.45). Także I sobota miesiąca, tj. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 9.00 na którą zapraszam wszystkie Matki Różańcowe oraz odwiedziny chorych od godz. 10.30. Proszę o poinformowanie i przygotowanie chorych.
  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i pogłębiana wiedzy religijnej.
  6. Serdecznie dziękuję za ofiary na nowe nagłośnienie i zapraszam wszystkich parafian do włączenia się w to dzieło.
  7. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  8. Dziękuję za posprzątanie Kościoła. W tym tygodniu Kościoła nie sprzątamy.

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii