28 listopada 2021 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA  I NIEDZIELĘ ADWENTU
 28 listopada 2021 r.

  1.  Dziś I Niedziela Adwentu, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Serdecznie zapraszam wszystkich na Roraty, a szczególnie dzieci i młodzież od wtorku do piątku o godz. 17.00. Natomiast w sobotę o godz. 9.00. Zachęcam do zrobienia lampionów i serduszek z dobrym uczynkiem.
  2.  Na progu Adwentu święcimy także opłatki na stół wigilijny. Świece Caritas (duża- 16 zł, mała 7 zł) i opłatki do nabycia w zakrystii.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, czyli dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii. Tego dnia spotkanie młodzieży do bierzmowania na Eucharystii o godz. 17.00. Jest również I piątek miesiąca i możliwość do spowiedzi (SJ -g. 15.45; Żeliszów- g. 16.45). Także I sobota miesiąca i zmiana tajemnic. Odwiedziny chorych wg. stałego porządku.
  4. Za tydzień Odpust w kościele filialnym ku czci Niepokalanej Matki Bożej o godz. 13.00 oraz coroczna zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  5. Składam podziękowanie za ofiary z zabawy Andrzejkowej na nowe nagłośnienie w Kościele filialnym w kwocie 3000 zł. Wszystkim ofiarodawcom wielkie Bóg zapłać.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  7. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  8. 8. Dziękuję za ofiary na kamienny ołtarz i ambonę
  9. Dziękuję za posprzątanie Kościoła oraz dekoracje adwentową.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii