22 października 2023 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
22 października 2023 r.

1. Dziś Niedziela misyjna pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Zapraszam abyśmy w tym tygodniu podjęli modlitwę różańcową w intencji misji i misjonarzy. Za ponad tydzień 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Po każdej Eucharystii modlitwa i poświęcenie nagrobków. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 na górnym cmentarzu.

2. Dnia 2 listopada to Wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Mszę Święte Ż – godz. 9.00, 17.00; SJ – 16.00. Zapraszam wszystkich do modlitewnego przeżywania tych dni i zyskiwania odpustu za zmarłych.

3. Karty wypominkowe wrzucamy tylko do skrzynki na bocznym ołtarzu. Proszę o czytelne wypełnienie i dokładne zaznaczenie numeru. Modlitwy wypominkowe za drogich nam zmarłych rozpoczniemy dnia 3 listopada. Ofiary przy tej okazji przeznaczymy na potrzeby Kościoła. Za hojność i zrozumienie serdecznie dziękuję. Czyste formularze znajdują się w koszyku.

4. Składam podziękowanie za ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia w kwocie 650 zł. Wszystkim ofiarodawcom wielkie Bóg zapłać.

5. Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żeliszowie zaprasza parafian do włączenia się w zakup własnoręcznych stroików na groby. Stroiki będą sprzedawane w najbliższe dwie niedziele. Dochód przeznaczony będzie na stypendia i nagrody dla dzieci.

6. Dnia 28 października (sobota) o godz. 9.00 odbędzie się coroczna akcja sprzątania cmentarza parafialnego oraz terenów przykościelnych w Starych Jaroszowicach. Prosimy o zabranie ze sobą sprzętu do prac porządkowych. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

7. Serdecznie dziękuję za ofiary na nową inwestycję fotowoltaiczną i zapraszam wszystkich parafian do włączenia się w to dzieło.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

9. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

10. O posprzątanie Kościoła w sobotę po mszy porannej proszę następujące osoby..

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii