30 maja 2021 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ TRÓJCY ŚWIĘTEJ
– 30 maja 2021 r.

1. Dziś Niedziela Trójcy Świętej. Wczoraj obyła się przewidziana prawem kanonicznym wizytacja, która ma miejsce co pięć lat. Jako proboszcz jestem przekonany, że godnie przyjęliśmy księdza Biskupa. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy mieli jakikolwiek wkład w przygotowanie tej uroczystości. Szczególnie dziękuję radzie parafialnej, młodzieży bierzmowanej i jej rodzicom, służbie liturgicznej, sołtysom poszczególnym miejscowości oraz wszystkim uczestnikom sobotniej liturgii.

2. Zapraszam rodziców i dzieci rocznicowe z klasy IV we wtorek na wieczorną Eucharystię, a potem spotkanie dotyczące rocznicy. Proszę, aby nikogo nie zabrakło.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Zapraszam na wspólna Eucharystię SJ- g. 10.00, a Żeliszów o godz. 12.00.  Po Eucharystii wyruszymy w procesji wokół Kościoła. Proszę o przygotowanie chorągwi, a dzieci komunijne i rocznicowe zapraszam do sypania kwiatków. Jest to okazja, aby przed światem wyznać naszą wiarę w żywą i prawdziwą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca i możliwość do spowiedzi (SJ -g. 15.45; Żeliszów- g. 16.45). Także I sobota miesiąca, tj. Zmiana tajemnic różańcowych
o g. 9.00 na którą zapraszam Matki Różańcowe oraz odwiedziny chorych od g. 10.30.

5. Zachęcam wszystkich do lektury prasy katolickiej.

6.  Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

7. Wyrażam podziękowanie za ofiary składane na kamienny ołtarz i ambonę.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii