18 lipca 2021 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
– 18 lipca 2021 r.

 1. Z wielką radością informuję, że zaczniemy stawiać nowy ołtarz w prezbiterium. Serdecznie dziękuję za pomoc panom, którzy wnieśli do Kościoła elementy piaskowca i morawicy. Pod koniec tygodnia umówiona firma rozpocznie montaż nowego ołtarza.
 2. Kolejną radosną wiadomością jest otrzymana przez naszą parafię dotacja od Urzędu Marszałkowskiego na renowację zabytkowej chrzcielnicy. Jest to kwota 9 tyś zł, co stanowi 50% kosztorysu. Z Bożą pomocą uzbierać musimy drugą cześć potrzebnej kwoty, aby cieszyć się kolejnym etapem prac remontowych.
 3. Za tydzień w niedzielę po każdej Eucharystii modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów. Wszystkich zmotoryzowanych serdecznie zapraszam.
 4. Za tydzień w godzinach popołudniowych gościć będziemy pielgrzymów ze Zgorzelca. Proszę o pomoc w przygotowaniu ciasta i kompotu, aby podjąć na krótką chwilę około 40 osób. Z góry dziękuję już Kole Gospodyń Wiejskich.
 5. Piesza pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę w dniach 29.07—07.08. Wszelkie informacje w gablocie i na stronach diecezji.
 6.  Zachęcam wszystkich do lektury prasy katolickiej.
 7. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. Dziękuję za posprzątanie Kościoła. W tym tygodniu Kościoła nie sprzątamy.
 9. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach życzę odnowienia sił fizycznych
  i duchowych. Pamiętajmy o naszej godności Dzieci Bożych.
 10. Zapowiedzi przedślubne:
 • Daniel MOCNY, s. Adolfa i Krystyny, rzym-kat, kawaler

Anita LISAK, c. Zygmunta i Genowefy, rzym-kat, panna        (zap. II)

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii