14 sierpnia 2022 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
– 14 sierpnia 2022 r.

1. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i 102. rocznica Cudu nad Wisłą oraz święto Wojska Polskiego. Poświęcenie ziół po Mszy Świętej. Tego dnia także zbiórka do puszek na budujące się kościoły. Za wsparcie serdeczne Bóg Zapłać!
  2. Dziś także Parafia Św. Jadwigi z Tomaszowa zaprasza na Festyn Rodzinny wspierający budowę kaplicy na Osiedlu Szczytnica. Msza Św. O godz. 12.30, a po niej loteria fantowa z nagrodami, kiermasz ciast i grochówka wojskowa.
  3. Dożynki Gminno-parafialne w tym roku odbędą się w naszej parafii w Żeliszowie dnia 28.08 o godz. 14.00 (informacje na plakacie). Natomiast w Starych Jaroszowicach w niedzielę dnia 4 września. Serdecznie zapraszam do wspólnego dziękczynienia za Boże dary i płody ziemi. W najbliższych dniach odbędzie się zbiórka funduszy na Mszę Świętą Dożynkową i potrzeby naszej parafii. (Żeliszów- niedziela – 21.08, Stare Jaroszowice dziś – 14.08). Dziękuję za każdą ofiarę, którą przeznaczamy na potrzeby naszej parafii.
  4. Zwracam się wielką prośbą o pomoc w pieczeniu ciast na dożynki. Proszę, aby każda Pani wspomogła nasze stoisko swoim wypiekiem. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby parafii. Bardzo dziękuję za pomoc.
  5. Diecezjalny dzień skupienia i pielgrzymka do Sanktuarium Wieczernika w Winowie dla Rodzin SZENSZTACKICH. Informacje w gablocie.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i pogłębiana wiedzy religijnej.
  7. Serdecznie dziękuję za ofiary na nowe nagłośnienie i zapraszam wszystkich parafian do włączenia się w to dzieło.
  8. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  9. Dziękuję za posprzątanie Kościoła. W tym tygodniu Kościoła nie sprzątamy.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii