13 sierpnia 2023 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
– 13 sierpnia 2023 r.

  1. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i 103. rocznica Cudu nad Wisłą oraz święto Wojska Polskiego. Poświęcenie ziół po Mszy Świętej. We wtorek również Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Pragniemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi. Za wsparcie do puszek Caritas tego dnia serdeczne Bóg Zapłać!
  2. Dożynki Parafialne w tym roku odbędą się w naszej parafii w Żeliszowie i Starych Jaroszowicach w niedzielę dnia 3 września. Serdecznie zapraszam do wspólnego dziękczynienia za Boże dary i płody ziemi. W najbliższych dniach odbędzie się zbiórka funduszy na Mszę Świętą Dożynkową i potrzeby naszej parafii. Dziękuję za każdą ofiarę, którą przeznaczamy na potrzeby naszej parafii.
  3. Pani Sołtys wsi Żeliszów zaprasza mieszkańców na spotkanie dn. 14.08. godz. 18.00 do Domu Ludowego. Tematem spotkania jest sprawa funduszu sołeckiego i dożynek gminnych w Kruszynie oraz parafialnych dnia 3 września 2023 r.
  4. Pielgrzymka autokarowa do Lichenia w dniach 8-10 września. Informacje i zapisy u Pani Olgi. Serdecznie polecam.
  5. Diecezjalny dzień skupienia i pielgrzymka do Sanktuarium Wieczernika w Winowie dla Rodzin SZENSZTACKICH. Informacje w gablocie.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i pogłębiana wiedzy religijnej.
  7. Serdecznie dziękuję za ofiary na nową inwestycję fotowoltaiczną i zapraszam wszystkich parafian do włączenia się w to dzieło.
  8. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  9. Proszę w tym tygodniu o posprzątanie naszej świątyni ślubników.

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii