12 września 2021 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
– 12 września 2021 r.

  1. Przeżywany dziś radosną uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Czackiej. Dziękujmy Bogu za dar ich życia i uczmy się od nowych błogosławionych, że każdy ma swoją drogę do świętości.
  2. Jutro przypada Dzień Fatimski w naszej parafii. O godz. 17.00 Eucharystia, przed nią tzn. o godz. 16.30 różaniec fatimski oraz procesja dookoła Kościoła. Zapraszam wszystkich czcicieli nabożeństw fatimskich. We wtorek natomiast Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. W najbliższą sobotę przypada wsp. Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszam na godz. 9.00 wszystkie dzieci, które rozpoczęły przygodę ze szkołą, aby poświęć swoje tornistry i przybory szkolne.
  4. Zapraszam rodziców i dzieci klasy III SP, które w następnym roku mają przystąpić do sakramentów I Spowiedzi i Komunii świętej na Eucharystię w czwartek na godz. 17.00 w Kościele parafialnym.
  5. Dziękuję za ofiary na Caritas, tj. pomoc dla Afganistanu w kwocie 390 zł.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i pogłębiana wiedzy religijnej.Do nabycia jest tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  8. Dziękuję za posprzątanie Kościoła i proszę o pomoc w sobotę następujące osoby.
  9. Zapowiedzi przedślubne:
  • Maciej Jakub WANIAK, s. Wojciecha i Małgorzaty, rzym-kat, kawaler

Karolina Helena BOROWSKA, c. Jana i Edyty, rzym-kat, panna                (zap. II)

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii