11 lutego 2024 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
11 lutego 2024 r.

 1. Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Dzień ten został ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby. Namaszczenie chorych bezpośrednio po Eucharystii.
 2. We wtorek trzynasty dzień miesiąca to Dzień Fatimski w naszej parafii. O godz. 17.00 Eucharystia, przed nią tzn. o godz. 16.30 różaniec fatimski. Serdecznie zapraszam!
 3. Rozpoczniemy Wielki Post. Środa popielcowa Eucharystia z obrzędem posypania głów popiołem w naszej wspólnocie o godz. 9.00 i 17.00 w Żeliszowie oraz o godz. 16.00
  w Starych Jaroszowicach. Jest to dzień w którym obowiązuje post ścisły. Tego dnia także możemy wspomóc do puszki walczącą Ukrainę!
 4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek: – Stare Jaroszowice godz. 16.00, później Eucharystia – Żeliszów godz. 17.00, a później Eucharystia; Gorzkie Żale – zgodnie z dotychczasową praktyką – po Mszach świętych.
 1. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu w zakrystii składamy ofiary na urządzenie ołtarza adoracji oraz Bożego Grobu.
 2. Składam podziękowanie Kole Gospodyń Wiejskich za ofiarę w kwocie 1000 zł na spłatę fotowoltaiki oraz Róży Matki Bożej Częstochowskiej w kwocie 400 zł. Bóg zapłać!
 3. Serdecznie dziękuję za ofiary na nową inwestycję fotowoltaiczną i zapraszam wszystkich parafian do włączenia się w to dzieło.
 4. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii