10 marca 2024 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
10 marca 2024 r.

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu zwana LAETARE od łacińskiego tekstu antyfony – „Raduj się, wesel się Jerozolimo”. To wezwanie do radości wydaje się czymś niezwykłym, jeśli zważymy na fakt, że właśnie jesteśmy na półmetku Wielkiego Postu.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek:

– Stare Jaroszowice godz. 16.00, później Eucharystia

– Żeliszów godz. 17.00, a później Eucharystia

3.Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu w zakrystii składamy ofiary na urządzenie ołtarza adoracji oraz Bożego Grobu. Do nabycia paschaliki Caritas w cenie 8 zł.

4. W środę trzynasty dzień miesiąca to Dzień Fatimski w naszej parafii. O godz. 17.00 Eucharystia, przed nią tzn. o godz. 16.30 różaniec fatimski. Serdecznie zapraszam!

5. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w czwartek na Eucharystii o 17.00, potem krótkie spotkanie formacyjne.

6. Za tydzień rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej. Zapraszam wszystkich serdecznie. W tym czasie także okazja do spowiedzi przed świętami.

7. Serdecznie dziękuję za ofiary na nową inwestycję fotowoltaiczną i zapraszam wszystkich parafian do włączenia się w to dzieło.

8. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

9. Zachęcam wszystkich do lektury prasy katolickiej.

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii