10 grudnia 2023 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU
10 grudnia 2023 r.

 1. Dziś II Niedziela Adwentu i odpust w kościele filialnym ku czci Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej o godz. 13.00 w Starych Jaroszowicach. Sumę odpustową odprawi i homilię odpustową wygłosi ks. mgr Piotr OLSZÓWKA z OLSZANICY.
 2. Dziś także przy wyjściu z Kościoła zapowiadana coroczna zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom.
 3. Spowiedź adwentową w naszej parafii dnia 15.12 (piątek) g. 17.00 w Żeliszowie oraz g. 16.00 w Kościele filialnym w Starych Jaroszowicach.
 4. W środę przypada Dzień Fatimski w naszej parafii. O godz. 17.00 Eucharystia, przed nią różaniec fatimski . Zapraszam wszystkich czcicieli nabożeństw fatimskich.
 5. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w czwartek na Eucharystii o 17.00, potem krótkie spotkanie formacyjne.
 6. Zapraszam wszystkich na Roraty, a szczególnie dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, natomiast w sobotę o godz. 9.00.
 7. Świece Caritas (10 zł) i opłatki na stół wigilijny do nabycia w zakrystii. Serdecznie zachęcam, aby nie zabrakło tego pięknego symbolu w naszych domach.
 8. Serdecznie dziękuję za ofiary na nową inwestycję fotowoltaiczną i zapraszam wszystkich parafian do włączenia się w to dzieło.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 10. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. Sprzątanie i dekorowanie Kościoła na święta..

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii