1 sierpnia 2021r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
– 1 sierpnia  2021 r.

  1. Z wielką radością i satysfakcją informuję, że mamy nowy ołtarz w prezbiterium. W najbliższych dniach ołtarz będzie jeszcze impregnowany. Teraz przystępujemy do projektu i realizacji nowej ambony. Serdecznie dziękuję za ofiary na ten piękny ołtarz i zapraszam wszystkich parafian do włączenia się w to dzieło.
  2.  Dziś przy wyjściu z Kościoła możemy wspomóc ogólnopolską akcję CARITAS dla poszkodowanych przez tegoroczną nawałnice. Za okazane serce Bóg zapłać!
  3. Jesteśmy w trakcie podpisywania umowy o dotację z Urzędu Marszałkowskiego na renowację zabytkowej chrzcielnicy. To kwota 9 tyś zł, co stanowi 50% kosztorysu. Z Bożą pomocą uzbierać musimy drugą cześć potrzebnej kwoty, aby cieszyć się kolejnym etapem prac remontowych.
  4. Pięknie dziękuję za ugoszczenie w minioną niedzielę pielgrzymów ze Zgorzelca. Dziękuję KGW z Panią Sołtys na czele i wszystkim którzy się zaangażowali.
  5. W piątek święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam na Eucharystięo godz. 17.00. W tym tygodniu przypadają I czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania i za powołanych. Także I piątek miesiąca – spowiedź (SJ -g. 15.45; Żeliszów- g. 16.45). Również I sobota miesiąca z Eucharystią o godz. 9.00 na którą zapraszam wszystkie Matki i Ojców Różańcowych. Odwiedziny chorych od godz. 10.30. Proszę o poinformowanie i przygotowanie chorych naszej parafii.
  6. W imieniu Pani Sołtys zapraszam na spotkanie wiejskie w Domu Ludowym dnia 2 sierpnia (jutro) o godz. 17.00. Spotkanie dotyczy funduszu sołeckiego na rok 2022.
  7. Zachęcam wszystkich do lektury prasy katolickiej.
  8. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  9. Dziękuję za posprzątanie Kościoła. W tym tygodniu Kościoła nie sprzątamy.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii