1 listopada 2020 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 listopada  2020 r.

 1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Z powodu zamknięcia cmentarzy nie odbędzie się procesja po Sumie, ani koronka o godz. 15.00 na górnym cmentarzu.
 2. Jutro 2 listopada to Wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Mszę Święte Ż – godz. 9.00, 17.00 ; SJ – 16.00. Zapraszam wszystkich do modlitewnego przeżywania tych wyjątkowych dni i zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych. Zachęcam do najpiękniejszego daru dla zmarłych tego dnia w Mszy Św. zbiorowej.
 3. Składam serdeczne podziękowanie i staropolskie Bóg Zapłać dla dwóch rodzin za ufundowanie nowego tabernakulum w naszej świątyni. Jedna rodzina jest z naszej parafii, a druga jest ze mną zaprzyjaźniona. Obie pragną pozostać anonimowe. Koszt tego daru to 6.500 tyś. Serdecznie dziękujemy!
 4. Karty wypominkowe wrzucamy tylko do skrzynki na bocznym ołtarzu. Proszę
  o czytelne wypełnienie i dokładne zaznaczenie numeru. Modlitwy wypominkowe za drogich nam zmarłych rozpoczniemy dnia 3 listopada. Ofiary przy tej okazji przeznaczymy na potrzeby Kościoła. Za hojność i zrozumienie serdecznie dziękuję. Czyste formularze znajdują się w koszyku.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, czyli dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii. Jest również I piątek miesiąca i możliwość do spowiedzi (SJ -g. 15.45; Żeliszów- g. 16.45). A także I sobota miesiąca, tj. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 9.00. Wszystkie spotkania i odwiedziny chorych odwołane z powodu pandemii.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 7. Intencje mszalne. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. Dziękuję za ofiary na kamienny ołtarz i ambonę.
 9. Dziękuję za posprzątanie Kościoła i proszę o pomoc w sobotę następujące osoby..

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Proboszcz Parafii